Strona główna O firmie Nasze usługi Dojazd do nas Kontakt Dział dla naszej załogi

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 
 

Od ponad 30 lat Zakład Kamieniarski ZUMARGRANIT świadczy usługi wykonywania nagrobków. Tyle lat doświadczenia pozwala dostarczyć klientowi towar najwyższej jakości: zarówno wykonanie nagrobka jak i jego prawidłowy montaż co jest głównym warunkiem trwałości pomnika (gdzie dzisiaj część zakładów montuje nagrobki w sposób nieodpowiedni aby obniżać koszty). Zapewniamy klientowi materiał pierwszogatunkowy co również gwarantuje trwałość wykonanych prac.

Współpracujemy z przedstawicielami kamieniołomów z Finlandii, Ukrainy, Brazylii, Indii, Hiszpanii, RPA. Na placu posiadamy dużą ilość granitowych nagrobków co ułatwia podjęcie decyzji i zwiększa wybór. Nasze prace wykonujemy z materiałów, które klient obejrzał i zatwierdził. Wykonujemy również zamówienia według dostarczonych projektów. Posiadamy bogaty park maszynowy oraz wykwalifikowaną kadrę pracowniczą.


Granit to kamień, który dzięki wysokiej wytrzymałości na ścieranie, zarysowania, pęknięcia oraz warunki atmosferyczne doskonale nadaje się zarówno do pomieszczeń wewnętrznych jak i na zewnątrz (parapety, schody, posadzki, elewacja).

Jest materiałem o niskiej nasiąkliwości, mrozoodporności, a także ognioodporny. Dzięki tym zaletom granit jest popularnym i poszukiwanym materiałem budowlanym. Jest skałą magmową głębinową o kwaśnym składzie chemicznym.

Należący do grup skał o złożonej budowie. W składzie granitu wyróżnić można kilka materiałów skałotwórczych takich jak m.in. kwarc, mika, skalenie, augit i inne. Granity często wykazują regularny cios, co czyni z nich powszechnie używany surowiec budowlany